Web Horsta Schimanského

Pouštím do světa nový web Schimanski.cz

Tak jsem se konečně hecnul a zhmotnil svou fascinaci seriálem Místu činu Duisburg a komisařem Horstem Schimanskim. Bez grafika, bez kodéra. Zkrátka mutterseelenallein, jak by řekli kluci německý z Duisburgu.

Dopadlo to celkem slušně, bez horentních sum a zlobení se s dodavateli. Tak snad další důkaz, že menší web bez složitých funkcionalit a e-commerce aspirací lze vytvořit i svépomocí. Povedlo se mi to s Lukaveckým Hříbkem a nyní s Horstem.

Základem všeho je vybrat si dobrou šablonu. Měli byste tedy mít dopředu rozmyšlené, co od/na webu chcete, jaký by měly mít jednotlivé stránky layout, kde bude menu, bude hodně fotek či dalších médií a tak dále. Pak se musíte hrabat v šablonách pro zvolený redakční systém (mně to běží na Wordpressu) a vybrat tu, která se nejvíce blíží vaší představě a potřebám. Ono žádná šablona není zcela ideální, ale to je zkrátka daň za to, že se vzdáte unikátního designu a unikátního vývoje. Naštěstí leccos se dá poštelovat. Sám nejsem kodér, ale nouze mě naučila dělat si základní úpravy v HTML i CSS, takže zvládnu tamto či ono obarvit, posunout, zvětšit, zmenšit nebo úplně odstranit. Na samostatné kódování to není, ale když mám před sebou kód, tak vím, kam šáhnout a dokáži posoudit, jestli ten můj zásah nerozhodí celou šablonu.

No ale gros webu, to je přece obsah. To jsem já a to mě baví. Vymýšlet, kdo co a jak bude a samozřejmě to sehnat a vytvořit (nastudovat, napsat, upravit fotky, videa, hudební soubory). To je často zdlouhavá piplačka, ale krásná.

Taky znáte ty různé případovky, shrnující projekt v číslech a faktech. Takže na závěr.

 Schimanski.cz

Projekt v číslech:

  • 14 vypitých plechovek piv ( 0,33 občas i 0,5)
  • 16 zhlédnutých dílů (člověk k tomu musí zkrátka přistupovat zodpovědně)
  • 53 přehrání playlistu „Muzika z Schimiho“ (obsese se se střídmostí nesnese)
  • 3 sny o cestě do Duisburgu (v jednom mi spadly brýle do Rýna)

Činnosti:

  • Vymyslel
  • Vyseděl
  • Vytvořil
  • Vypil

Vyjádření zákazníka:

Jakuba sleduji delší dobu… Nebo on sleduje mě? Každopádně s výsledkem jeho práce jsem spokojený. Je to muž činu. A ta domluva. Ten kluk mě zná snad líp než já sám. Na něco jsem pomyslel, a on na to myslel už den předtím. Takže „Duisburg!“.

Schimanski Horst / překlad do češtiny Inge Novak

Zastavte se u Horsta. Tudy prosím

Vložit komentář