Téma: Pel Mel


Vánoční básně českých básníků

http://www.antoninsova.cz/poezie-vanoc-aneb-vanocni-basne/

Vánoce s poezií

Nedalo mi to :-). Místo sepisování článku na nějaké x-krát omleté téma online marketingu, raději jsem se pustil do studia vánoční poezie. A vznikl článek pro Sovův web. Snad někoho potěší a příjemně naladí. Hezké Vánoce.

Pokračovat ve čtení

Spleen aneb básníci v depresi

http://www.antoninsova.cz/spleen-aneb-basnici-v-depresi/

Podzimní meditace u Antonína Sovy

Připravil jsem článek o splínu v kultuře a literatuře na webu básníka Antonína Sovy.Ideální téma pro sychravé podzimní dny, kdy se tak brzy sešeřívá…

Pokračovat ve čtení

„Jsem jenom slabá žena“— „No díky bohu“

http://www.schimanski.cz/jsem-jenom-slaba-zena/

Best of Schimanski startuje

Na webu www.schimanski.cz jsem se pustil do série článků přibližujících ty nejlepší scény a hlášky z Horsta. Snad mi elán vydrží, a hlavně čas dovolí. Začínáme v roce 1988, epizodou Zlomené květy.

Pokračovat ve čtení

I cítil Démon, že to není jen nahodilé rozechvění…

Prý jsem do naší rodiny vnesl démonické kouzlo. Od jistého času užíváme obraty jako „To je démon“ nebo „Je to démonický“. Démonická může být situace, koláč s drobenkou nebo přeliv na hlavě. Už ani nevím, jak, proč a kdy to začalo. Jisté ale je, že na démony narážím pořád. Jako dneska.

Pokračovat ve čtení

Služba je služba

Copywriter je taky jenom člověk, pocítil jsem při práci na fotoreportáži o Rudolfinu. Byl krásný dubnový pátek, když jsem v brzkém ránu ladně vyběhl z metra Staroměstská a spočinul pohledem na Rudolfinu vystupujícím z vltavského oparu. Nezahoukal sice sýček, ale podivné meteorologické jevy nad Hradem měly mě varovat, že dnes to nebude jen tak.

Pokračovat ve čtení

Tajemství zadýchlo světlem poznání.
Zakoušíš nikdy nepociťovaný klid bytí i neuvěřitelně dynamické chvíle, když se nahýbáš pro sklenku či poslední lupínek. Pocit kontinuity časoprostoru, nespočet fantastických konfigurací tvého těla, šifra polštáře na tvé tváři...
I toto je tvé sofa.
Magický okamžik, kdy na texturu kašmírových potahů dopadnou první paprsky ranního slunce nebo ta podivně vzrušující tvářnost, kterou nabývá silueta madla, když se sešeřívá...
I toto je tvé sofa.

Genius loci

Pokračovat ve čtení

Rozjímaní téměř novoroční

Panuje u mě tradice, že vždycky kolem Silvestra začtu se do Druhého květu. Ne nejedná se o ženský román pro zralé ženy, ale o dílo z pera Svatopluka Čecha. Zajímavý a velmi osobní text. Hrdina příznačně pojmenovaný Svoboda vrací se těsně před silvestrovskou půlnocí domů z hostince a v rozjímavé náladě hodnotí uplynulý rok.

Pokračovat ve čtení
Vánoční stromky pod sněhem

Kvapím dneska kolem stromků a najednou slyším takové tišší, ale přece volání: "Kubo! Kubo, tady sem!" Že by na mě volal nějaký stromeček? Než jsem to stačil uvážit, byl u mě pán a jakýpak že bych rád. „Ten, co na mě volá," povídám... A opravdu, po chvíli přehrabování na mě vykoukl takový menší, ale úplně nejkrásnější smrček. "To jsem rád, že sis mě našel," povídá. I já jsem tomu moc rád. Už je s námi doma.

Vánoční

Pokračovat ve čtení

Poklad v šatníku

Touha po oblečení patří spíš k ženskému světu, myslel jsem si. Pak jsem ale sám pocítil velmi silné nutkání určitý kus oděvu vlastnit…

Pokračovat ve čtení

Jak jsem si zamiloval Josefa Suka

Nemůžu o sobě tvrdit, že bych byl nějakým velkým znalcem klasické hudby, ale shodou pracovních okolností i jakýmsi přirozeným životním zráním (jasně stárnu) se do ní nořím víc a víc. A naposledy si mě získal Josef Suk.

Pokračovat ve čtení
Jeřáb

Včera ho odvezli

Vzpomínám na chvíli, kdy se u nás před rokem objevil. Celý den se usazoval, hned těsně u domu, z okna jsi na něj skoro dosáhl. Jeho tělo bylo hladké a modré, a v zimě se na něm dělaly krásné krystalky námrazy. Chvěly se, když se pohyboval.

Pokračovat ve čtení